Sherman Firefly

Awatar użytkownika
Freuer

Sherman Firefly

Postautor: Freuer » 08 kwie 2015, 22:43

Witam.
Sherman Firefly to czołg średni VI tieru. Jego nielicznymi atutami jest penetracja działa (171mm AP), odrobinę wyższe (od Cromwella) obrażenia i to wszystko. Kosztem szybkostrzelności zwiększenie obrażeń daje podobny dpm. Tak zbalansowano czołg, by odróżnić go od legendy Cromki.
Sherman Firefly choć wydaje się amerykańskim pudłem nie posiada cechy typowo amerykańskiej - nie ma dobrego opuszczania działa. Historycznie tłumaczy się to ustawieniem działa "na boku", więc trudno. Czego czołg jeszcze nie posiada? Nie posiada pancerza choćby z przodu- Luchs zje nas na dwa magazynki. Nie posiada mobilności - silnik słabszy o połowę w stosunku do Cromwella. Firefly jest mało celny, a jego obrażenia i zawyżony czas ładowania powodują frustrację. Potrafię zagrać tym pudłem, ale obiecałem sobie, że przy najbliższej okazji wracam na Cromkę z załogą.
Balans tych dwóch medów jednej nacji przypomina "konflikt" Panthery i VK3002D/PantherM10. :) Tym drugim i trzecim zagrałem kilkaset bitew, więc statycznie słabsze pudła mogą mi przypaść do gustu, ale w przypadku tego "adoptowanego dziecka" podziękuję i postoję. :?
-> World of Warships - walcz na morzu!

Wróć do „Czołgi brytyjskie”