Black Prince

Sonny Psycho

Re: Black Prince

Postautor: Sonny Psycho » 11 mar 2013, 5:30

Bardzo fajny czołg przełamania. Wystarczy skątować przód a właściwie nic nie wchodzi w niego. Słabymi punktami są zdecydowanie boki i tył, które nie mają tak dobrego pancerza. Działo jest bardzo fajne, szybkostrzelne z dobrą celnością umożliwia skuteczne punktowanie weakspotów przeciwnika. Nie zadaje ono zbyt wiele obrażeń, ale nie to się liczy(poza tym, wszystkiego mieć nie można). Ogólnie polecam tym wszystkim, dla których liczy się przede wszystkim opancerzenie i poczucie jeżdżenia bunkrem na gąsienicach :twisted:
-> World of Warships - walcz na morzu!
Awatar użytkownika
Kadastre

Postautor: Kadastre » 17 kwie 2013, 21:34

Nie wiem coś robię źle. Po fantastycznym poprzedniku, tu po kilku bitwach cenzura mi się ciśnie na usta. Dmg jak i penetracja plujki jest zdecydowanie mała. Dosłownie przed momentem strzał w bok T29 i 120 dmg i został słowem pisząc jeden % hp przez co zdążył schować się za skałkę. dolny zakres losowania dmg powinien być zdecydowanie wyższy, równie dobrze można zadać 113 dmg co jest sumą tak śmieszną, że kierowca jakiejkolwiek 8-emki musi mieć niezłą polewę. Tak jak wiadomo mamy za to celność, szybkostrzelność i wreszcie akceptowalny wychył działa do dołu, ale penetracja już nie. Mimo wszystko nie narzekam bo jeszcze z wspomnianym tierem 8-smym po spotach da się bić. Pancerz też jest ok ale dmg na pestkę potrafi mnie zirytować.

Proszę o jakieś porady. Dotychczas na poprzedniku będąc w top lub nawet bitwie 7-demek jechałem i spamowałem, co przynosiło bardzo dobre efekty bo Tiger nie czół się bezpiecznie przy konfrontacji, przy okazji spartaniny i stalowe ściany leciały bardzo ładnie a co najważniejsze wychodziło się żywym.
Tu jest tak, że gdy jadę tak samo to porobię troszkę dmg i padam. Nie wiem może powinienem grać jako czołg wsparcia? a może jechać drogą dla medów? sam nie wiem pancerz dla wyższych poziomów gdy nie mam możliwości kątowania nie jest dużą przeszkodą i wychodzi na to, że dobry BP to skątowany BP.
Dajcie jakieś porady jak zrobić z niego maszynę do zabijania bo póki co dobrze idzie mi odbijanie tego i owego, bo pchać się na front to raczej gdy są same 7-demki i niższe tiery.
Obrazek
laughingman8989

Postautor: laughingman8989 » 17 kwie 2013, 21:57

Nie pomoge ale podpisze sie pod malkontentami
BP to dla mnie czolg bez pomyslu. Pancerz podobny do poprzednika, armata podobnie, mobilnosc srednia. Naprawde kiespko mi sie nim grywalo. Cale szczescie ze kupilem go na przecenie wiec sprzedalem go bez wiekszych strat.
Mobilnosc nawet na top silniku jest co najwyzej srednia, latwo nas wymikrowac i nie jestesmy w stanie uciec przed ostrzlame z arty.
Armata to powtorka z poprzednika, plujka z dobrym i tylko dobrym penem i slaba jak na ten tier dmg. Lepije jest nia snajpic z daleka niz walczyc na bliski dystans.
Brak lepszej wiezy... wielka szkoda.
Wlasciwie nie ma zbytnio modulow do wykrycia na tym tanku.
O ile na "czerczilach" gralo naprawde przyjemnie to tutaj wielkie rozczarowanie.
Awatar użytkownika
paqas

Postautor: paqas » 18 kwie 2013, 5:48

Kadastre widać ten czołg ci nie leży i zaprzestań bo na Caernarvonie popadniesz w obłęd. To nie jest IS, on niema sztachety do walenia z bliska (z daleka nie trafi), tutaj przede wszystkim trzeba dobrze celować a w tym czasie jego potężny pancerz zniesie wszystko. Tak nawet z 8mkami można walczyć i tą plujka punktować w weakspoty. Jak widzę na randomach marnowanie tego czołgu to żal tyłek ściska, największy HT na mapie i kampi po krzakach!!! Jeżeli mocy działa wam potrzeba to najpierw sprzedajcie ten czołg potem dwa wdechy i kupcie sobie któregokolwiek ruska. Już chyba wyżej pisałem że trzeba mieć rozeznanie czy arta do nas nie wali i czy jest dobra bo na otwartym polu nie uciekniemy a gąski się same nie naprawiają w 1 sekundę.
Reasumując kiedy losuje nas w topce to prowadzimy natarcie i uważamy na deszcz z nieba :) kiedy na dole możemy penetracją przebić prawie wszystko tylko i tak nawet IX tier tylko z głową, jesteśmy naprawdę niezłym wsparciem (tak wsparcie to łatwy medal na tej maszynie). Ferdek był wściekły jak złapał rykoszet na mnie a ja mu w tym czasie 3 razy weakspoty w tym raz piękne podpalenie. IS7 totalnie mnie zignorował zajęty większym wrogiem (miał w tym jakąś rację) ale pali się tak samo trafiony w tyłek.
Czołg ten to potęga natomiast następca - Caern potrafi do szału doprowadzić...ale daje mu szansę bo podoba mi się :) i basta
~ Gram bez premki i sobie radzę ~
Ehu12

Postautor: Ehu12 » 04 sie 2013, 17:06

Mam 159 bitew i wbitego asa pancernego. Pisze z pozycji kierowcy oraz przeciwnika. Według mnie dużo lepszy niż churchill 7.Czołg bardzo specyficzny,dobrze ustawiony odbija od E-75 z bardzo małej odległości.Na większe odległości wygrywam nim pojedynki z innymi 7 zdolności snajperskie tego czołgu bardzo w tym pomagają.171 penetracji i 150dmg na początku przerażają ale jak się człowiek nauczy celować w weak pointy oraz dobrze chronić boki większość pojedynków do wygrania. Czołg dla cierpliwych graczy którzy przekładają finezje ponad brutalną siłę.Problemy sprawiają bitwy gdy nie jesteśmy na górze listy ale i wtedy można coś ugrać przy odpowiednim planie działania
Plusy
-Magiczny wręcz pancerz
-Duża ilość Hp
-szybkostrzelność
-Koszt pocisków
Minusy
-Czasami brakuje mu kilka ptk penetracji
-prędkość dla niektórych

Reasumując Czołg nie dla każdego kierowcy i gracza Wot. Dla jednych będzie Op dla innych kupą złomu nie nadającą się nawet na żyletki.Co kto lubi ja go zostawiam na pewno w garażu
Neoros

Postautor: Neoros » 04 sie 2013, 20:58

Ehu12 pisze:-Magiczny wręcz pancerz

Twierdzisz, że A43 Churchill BP dobrze sidescrapuje po dwóch ostatnich patchach? IMHO przedtem był to najgorszy pomysł w wykonaniu A22 Churchilla (nie miałem jeszcze wersji A42). Potem to chyba poprawili, ale nie wiem, jak bardzo.
Jak depresja? Nadal hulldown jest bezużyteczny?
Działo znam z A41, jestem zachwycony i nie wiem, czy nie kontynuować linii do FV221 włącznie, a być może nawet do FV215(b). Obecnie bryty wydają mi się najlepszą nacją pod względem HT i MT, być może dlatego, że to uniwersalne MBT-ki*, a nie jak Niemcy, czy Sowieci, którzy oprócz MBT-ków mięli HT, które IMO nijak się uzupełniają...

*MBT - main battle tank (z ang. czołg podstawowy)
Obrazek
Ehu12

Postautor: Ehu12 » 05 sie 2013, 16:18

Asa pancernego wbiłem po wprowadzeniu 8.7
Sidescraper i Hull Down nie stosuje często i dość słabo na bp te taktyki się sprawdzają.Na bp z rykoszetuje przodem według mnie lepiej się to sprawdza.Na bitwę bez problemu mam 4-5k potencjalnych obrażeń a i 10tysięcy i więcej się zdarza przytargać jak ludzie nie potrafią walić w weak pointy.
Awatar użytkownika
shifo

Postautor: shifo » 20 wrz 2013, 18:35

Czołg w sumie niezły, pod warunkiem że jesteśmy Top tankiem. Nawiązanie równorzędnej walki z VIII czy IX tierami (a przecież i tak rzuca) w porównaniu z innymi siódemkami wypada blado, bardzo blado. Coś tam odbijemy, przy odrobinie szczęścia dobijemy.
O ile można mieć zastrzeżenia co do mobilności to zwrotność jest bardzo dobra, czołg obraca się w miejscu z zadziwiającą zwinnością jak na HT.
Polecam założenie osłony przeciwodłamkowej, kierowca/celowniczy mają dużą szanse dotrwania końca z resztą załogi.
kogier

Postautor: kogier » 25 paź 2013, 11:26

Niezły? Wymaksuj załogę dokończ 2 perkana BP i ta plujka zacznie robić takie rzeczy ze często braknie pocisków AP + gold i bedziesz kończył grę na oparach pocisków HE.
Neoros

Postautor: Neoros » 25 paź 2013, 13:50

kogier pisze:Niezły? Wymaksuj załogę dokończ 2 perkana BP i ta plujka zacznie robić takie rzeczy ze często braknie pocisków AP + gold i bedziesz kończył grę na oparach pocisków HE.

Ile bitew nim rozegrałeś i w ilu z nich miałeś dokładnie taką sytuację, jak wyżej opisałem (nie wliczając w to bitwy, w których miałeś 90% pocisków HE).
Obrazek

Wróć do „Czołgi brytyjskie”