Black Prince

Awatar użytkownika
Abrakadabra77

Black Prince

Postautor: Abrakadabra77 » 16 paź 2012, 7:15

Black Prince
[spoiler]Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/spoiler]

DANE
[spoiler]Obrazek
Przeładowanie dla działa OQF 17-pdr Gun Mk.VII -4,22s (wentylacja+dosyłacz+załoga 100%)[/spoiler]
Obrazek

Q: "Will there be some drastically new modes introduced?" A (SerB): "Sure, tanks will grow gardens, collect harvest and visit each other in their homes"
-> World of Warships - walcz na morzu!
MatriX

Re: Black Prince

Postautor: MatriX » 16 paź 2012, 15:49

Zagrałem nim kilka razy.

Jak na 7 tier to czołg ejst specyficzny. Bo ani nie ma super pancerza ( 152mm pionowego w kadłubie ), szybkie działo o przeciętnej penetracji ( 171mm/151DMG? ) i super prędkość V= 20km/h. Dla mnie specjalnie się nie wyróżnia.
W garażu na randomie: Tiger II*, SU-85*, Tetrarch*, M2 LT*, StuGIII.
Odblokowane: SU-100, Tiger P ,KW-3 ,T-150, E75, SU-8 i wiele wiele innych.
W planach: IS i coś do zarabiania.
Dobrzejszy

Postautor: Dobrzejszy » 31 paź 2012, 20:12

z takim działem to będzie największa kłoda w całym drzewku Brytyjskich HT
Awatar użytkownika
Borut

Postautor: Borut » 06 lis 2012, 10:55

Jest to najgorszy czołg u brytoli jakim grałem. Dzisiaj do niego dobiłem i beznadzieja. Pancerz minimalnie poprawiony. Podłoga w nim ma też 152mm a nie jak w Churchillu VI papierowa. ale ta armatka 171mm penetracji to żart? Już pół biedy z tą penetracją ale obrażenia żałosne. Wygląda to tak podczas walki. Black Prince vs IS. Walczymy na odległości 230metrów. On hit i o dziwo przebił mi moje 152mm chociaż nie stałem prosto do niego. Ja 5 razy strzeliłem raz się przebiłem i zabrałem 132HP :lol: . Potem 2metry obok mnie spadł pocisk z Grille który zabił mi połowe załogi i uszkodził silnik.

Droga przez mękę. Najgorsze jest to ze na 8tierze też trzeba z tą plujką na peski po czereśniach jezdzić.
Obrazek
3dworkshop

Postautor: 3dworkshop » 07 lis 2012, 12:42

Nie zgodzę się z postami wyżej. BP daje rade! Penetracja wystarcza na przebicie od przodu każdego HT do 8 tieru. Obrażenia faktycznie małe ale działo sieje pestki co chwile więc można nieźle masakrować. Jest bardzo celne i szybko się skupia. Pancerz dobrze skątowany potrafi odbijać od IS3 i jemu podobnych. Powolny ale to nie jest czołg na wyścigi. Dobrze sprawdza się jako pojazd przełamujący obsadzone przez wroga lokacje kamperskie. Wjeżdżając dezorientujesz wroga a w tym czasie reszta teamu ma szanse objechać i zmasakrować przeciwnika. Jak dla mnie bardzo dobry czołg!
DeepackTheProphecy

Postautor: DeepackTheProphecy » 08 lis 2012, 11:04

Zgodzę się z opiniami kolegów wyżej, każdy ma trochę racji - ale to już zależy od stylu gry.
Dodam tylko, że ten czołg ma mały błąd, który będzie pewnie poprawiony w kolejnej aktualizacji. Otóż stockowy silnik ma 350 KM i wyciąga bodajże 16 km/h. Nastepny ma już 600 KM a jedzie ledwo 4 km/h szybciej. Cóż poprawka musi być.

A na temat działa wykałaczki wypowiadać sie nie będę. Przy tych gabarytach i takiej małej pukawce będzie ciężko do następnego czołgu - no cóż zima długa ;]
Obrazek
Obrazek
Reaven360

Postautor: Reaven360 » 09 lis 2012, 13:39

Kilkadziesiąt bitew tym czołgiem i oceniam go (ogółem) na 4/10. Jest okropnie wolny,kąt wychylenia działa w dół jest bardzo bardzo mały. A działo w tym czołgu to jakaś kpina. Strzela co 4.3 sekund, a obrażenia jakie zadaje to średnio 150 hp :( . Penetracja jest nawet niezła, o kilka mm większa niż w dziale w KW-5.

Mimo iż czołg jest bardzo wolny to ma te swoje 152 mm pancerza i nie raz zdarzyło mi się jak kierowca np. IS-3 wyjechał mi przed maskę i myśląc o szybkim fragu oddał strzał i usłyszał nielubiany przez wszystkich komunikat "rykoszet" :D .

Lecz co z tego skoro z taką pukawką możemy mu jedynie zarysować lakier. Dużo lepiej wygląda sytuacja na 7 tiery. Pochwaliłem przed chwilą tak pancerz, lecz w niejednej bitwie potrafi przepuszczać większość pocisków.Zawsze trzeba chować boki i tył.

Mam nadzieję że jak doexpię do Caernavrona to czołg ten będzie wynagrodzeniem za przejście przez Black Prience'a ;) .

Jeżeli w tym opicie przez przypadek napisałem coś co jest nieprawdą, to prosze poprawcie mnie.
3dworkshop

Postautor: 3dworkshop » 09 lis 2012, 14:02

Z penetracja 170 przebicie is3 to nie problem. Wystarczy wiedzieć gdzie strzelać. Wygrałem pojedynki z T34, KV5, IS3 bez problemu. Małe obrażenia ale przeważnie mam na BP przebicie więc nie jest źle. Wyżej wymienione czołgi mnie nie przebijały za każdym razem a ja skutecznie powolutku je kąsałem. BP dobrze ustawiony zatrzyma wszystko co ma max 8 tier.
andrew267

Postautor: andrew267 » 09 lis 2012, 14:22

Witam, czy ktoś z Was może powiedzieć mi jakie "umiejętności i atuty" macie na poszczególnych załogantach w czołgu Black Prince (VII tier) i późniejszych angielskich?
Pozdrawiam wszystkich
7perkoz7

Postautor: 7perkoz7 » 09 gru 2012, 21:03

Czołg przyjemny, pancerz jest dobry i można na nim polegać, a wychylając się front pod kontem odbija is3 i resztę 8 tierów. Lepiej jest wychylić przód pod kontem i przyjąć strzał a dopiero potem pokazać wieżę, bo pionowe 150mm wieży jest już do przebicia, a kontowanie wieży jak kadłuba o tej samej wartości pancerza raczej nie przejdzie.
20km/h to mało, ale przywykłem do wolnych pojazdów z racji na grę niszczycielami USA z linii bez wieżyczek.
Co ciekawe pierwszy silnik 350km zapewnia nam super kloca, ale 600km sprawia że obroty na pierwszym podwoziu na papierze, to jest 18*sec są tylko na papierze, i faktycznie pojazd obraca się bardzo szybko, na asfalcie lepiej niż niektóre medy. Na pewno nie jest to 18 stopni, bo tyle ma t28, a obraca się znacznie wolniej. Aż jestem ciekaw jak będzie na topowych gąskach
Działo to pukawka o penetracji 170mm. Z taką peną da się grać, czego przykładem jest SP którego posiadam, więc penetracja wystarcza do klepania wroga, a celność w ruchu, skupianie działa gwarantuje możliwość walenia w słabe punkty. Jedyny minus to marne obrażenia które przydają się gdy przeciwnik wystawia się, strzela, i chowa się. On walnie za 400 a my za 150.
Za to szybkostrzelność jest dobra na walki w otwartym terenie bo wróg szybko się stresuję jak mu co chwilę włazi kulka.

Czołg dobry moim zdaniem, jak by miał działo o dmg ok 300, a szybkostrzelność mniejszą, to był by dla mnie doskonały, a tak tylko dobry.

Wróć do „Czołgi brytyjskie”